ساق بند طبی الاستیکی : ویژگی ها، قیمت خرید ساق بند طبی وریمد ترکیه

ساق بند طبی

ساق بند طبی | محور پزشکی

استفاده از گن‌های فشاری در میان ورزشکاران و افراد عادی در حال گسترش است که شامل استفاده در ورزش‌های مختلف تا زندگی روزمره می‌باشد. ساق‌بندهای طبی یک فشار درجه بندی شده را فراهم می‌کنند بدین معنی که فشار در قسمت مچ پا بیشتر بوده و با حرکت به طرف بالا و ساق پا کاهش می‌یابد. این نوع فشار برای مقابله در برابر اثرات جاذبه موثر بوده و به بدن برای بازگشت وریدی (جریان خون فاقد اکسیژن به قلب) کمک می‌کند. در ادامه در مورد ساق بند توضیحاتی ارائه می‌شود. مزایای این ساق بند‌ها که برخی افراد بطور منظم از آنها استفاده می‌کنند و افراد متقاضی استفاده از ساق بندها توضیح داده خواهد شد.

اگر نیاز به احساس فشار روی عضلات خود دارید اما نگران گرمای بیش از حد در طول ماه‌های گرم تابستان هستید در این صورت ساق بندهای الاستیک برای شما مناسب هستند. شما می‌توانید از جوراب‌های سبک‌تر استفاده کنید یا حتی بدون جوراب کفش بپوشید. ساق بندهای طبی نیز نوع بسیار مناسبی برای افرادی هستند که زیاد راه می‌روند یا می‌دوند یا مانند مسافران هواپیما برای مدت زمان طولانی می‌نشینند.

شرکت محور پزشکی آسیا، مرکز تخصصی توزیع و فروش انواع ساق بندهای الاستیکی، آماده ارائه‌ی انواع خدمات به شما هم میهنان گرامی می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا سفارش محصول می‌توانید با شماره‌های ما تماس بگیرید.

ساق‌بند طبی چیست؟


ساق‌بندهای طبی گن‌های فشاری هستند که سابق پاها را از پایین زانو تا مچ پا می‌پوشانند. این ساق بندها یک مقدار فشار مشخص را اعمال کرده و لرزش عضله را جهت افزایش عملکرد کنترل می‌کنند. محصولاتی وجود دارند که بصورت چسبی هستند و برخی دیگر نیز فشار درجه بندی شده ایجاد می‌کنند.

متقاضیان استفاده از ساق‌بند


 • ساق‌بندهای فشاری عمدتاً در میان دوندگان و ورزشکاران سه‌گانه محبوب هستند اما در بسیاری از ورزش‌های دیگر مانند دوچرخه سوای و حتی بیسبال و فوتبال نیز استفاده می‌شوند. هم ورزشکاران حرفه‌ای و هم آماتور در حین و بعد از رقابت‌ها جهت بهبود عملکرد و بهبودی از این وسایل فشاری استفاده می‌کنند.
 • ساق‌بندهای الاستیکی برای افرادی که برای مدت زمان طولانی پیاده‌روی می‌کنند مناسب هستند.
 • ساق‌بندها برای افرادی که باید برای ساعت‌ها بایستند یا بنشینند برای مثال در طول پروازهای بین‌الملی مفید می‌باشند. ساق‌بندها با تسهیل جریان خون به ماهیچه ساق پا به کاهش خستگی عضله در اثر دویدن کمک کرده و باعث افزایش عملکرد و تسکین تورم ناشی از فعالیت‌های روزانه می‌گردند.

مزایا


 • ساق‌بندها یک مقدار مطلوب از فشار را بر روی ماهیچه ساق پا اعمال می‌کند که باعث جریان بهبود خون در اندام تحتانی می‌گردد و نهایتاً منجر به تناسب اندام بهتر خواهد شد.
 • افزایش بهبودی عضلات نیز هنگام استفاده از ساق‌بندهای الاستیکی رخ می‌دهد. هنگامی که عضلات نتوانند طاقت سرعت و فاصله دویدن را داشته باشند دچار گرفتگی می‌شوند. تماس با زمین نیز باعث کشیدگی عضله ساق پا شده و در بدترین حالت نیز منجر به پارگی عضلات خواهد شد. به همین دلیل ساق‌بندهای طبی نقش مهمی ایفا می‌کنند. این ساق بندها ارتعاشات در ماهیچه‌های ساق پا را سرکوب می‌کنند که از دست رفتن انرژی را به حداقل رسانده و از خستگی جلوگیری می‌کند.
 • با اینکه ساپورت‌ها نیز باعث افزایش جریان خون در ساق پا می‌گردند، اما ساق‌بندهای الاستیکی می‌توانند راحت‌تر و تطبیق پذیرتر باشند. ساق‌بندها تنها ساق پا را می‌پوشانند و راحت‌تر روی پا قرار می‌گیرند. در طول روزهای گرم تابستان، بسیاری از افراد متوجه می‌شوند که حتی ساپورت‌ها که باید بدن را خنگ نگه دارند نیز کمی داغ می‌گردند.
 • به دلیل راحتی و اندازه بودن ساق‌بندها تقریباً فراموش خواهید کرد که آنها را پوشیده‌اید. یک نوع مخصوص چسب در درزهای داخلی استفاده می شود که با ایجاد سطحی صاف میزان ساییدگی پوست را کاهش می‌دهد. نتیجه‌ی آن احساس خوشایند و راحتی حتی بعد از استفاده‌ی طولانی مدت می‌باشد.
 • ساق‌بندها برای بهبودی بعد از دویدن عالی هستند. تاثیر ساق بندها در افزایش جریان خون حتی بعد از ورزش ادامه می‌یابد و آنها را تبدیل به جزء ایده‌آلی در روند بهبودی کرده است.
 • ساق‌بندها جریان خون را افزایش می‌دهند که به نوبه‌ی خود اکسیژن بیشتری را به پاها می‌رساند. کاهش ارتعاشات عضله کارایی عضلات را افزایش داده و آسیب‌های میکرو را کاهش می‌دهد. کم شدن خطر آسیب در میان سایر دلایل به عنوان یکی از نتایج تثبیت عضله و مفصل بطور طبیعی منجر به بهبود عملکرد و افزایش سرعت خواهد شد.

بسیاری از ساق‌بندها دارای خصوصیات اضافه‌ای هستند که مزایایی برای استفاده کننده از آنها دارند:

 • درمان‌های ضد میکروبی برای جلوگیری از ایجاد بوی بد
 • پارچه جذب کننده رطوبت برای خشک نگه داشتن بدن فرد استفاده کننده
 • ماده‌ی قابل تنفس و تنظیم کننده دما برای گرم نگه داشتن فرد در سرما یا خنک نگه داشتن در هوای گرم
 • ساخت بدون درز برای جلوگیری از ناراحتی ناشی از درزها
 • فشار درجه بندی شده برای اعمال فشار بیشتر در انتهای اندام و فشار کمتر در نزدیکی تنه

ساق‌بند الاستیکی یا جوراب فشاری


تفاوت بین ساق‌بند فشاری و جوراب‌ فشاری این است که جوراب فشاری هم قدم پا و هم ساق پا را می‌پوشاند در حالی که ساق‌بندها تنها ساق پا را می‌پوشانند. برخی از استفاده کنندگان ترجیح می‌دهند که فشاری بر روی قدم پایشان وارد نشود و بنابراین طرح ساق‌بند را انتخاب می‌کنند. تا کنون هیچ گونه شواهدی مبنی بر اینکه یک طرح بهتر از طرح دیگر است وجود نداشته بنابراین انتخاب بستگی به راحتی فرد استفاده کننده دارد.

میزان فشرده سازی


ساق‌بندها فشار درجه بندی شده و مداوم را ترکیب می‌کنند که شروع آن از مقدار ۲۰ تا ۲۵ میلی‌متر جیوه در مچ پا است و به تدریج به طرف بالا و انتهای ساق پا کاهش یافته و در آنجا فشار به مقدار ۱۸ میلی‌متر جیوه می‌رسد و بصورت ثابت تکیه‌گاه ساق پا می‌باشد.

طول عمر


بسته به دفعات استفاده از ساق‌بند، فشار در ساق‌بندها حتی در صورتی که یک روز در میان از آنها استفاده کنید قابل استفاده است. اگر هر روز و به میزان چندین کیلومتر از آنها استفاده کنید می‌توان انتظار داشت که مانند یک کفش وزشی حدود ۶ ماه بعد نیاز به تعویض داشته باشند.

نکاتی در مورد شستن و نگهداری


 • بعد از استفاده با آب تمیز و سرد بشویید.
 • شستن با دست در آب سرد توصیه می‌شود.
 • از مواد شوینده ملایم استفاده کنید.
 • از سفید کننده استفاده نکنید.
 • اتو نزنید.
 • از خشک کن برای خشک کردن آنها استفاده نکنید.
 • در نور مستقیم خورشید خشک نکنید.

هزینه


قیمت انواع ساق بندهای الاستیکی بسته به نوع آن متفاوت می‌باشد. ارزشیابی قیمت معمولا بر اساس اندازه و سایز مورد نیاز خریدار انجام می‌شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت و یا خرید ساق بندهای الاستیکی می‌توانید از طریق شماره‌های زیر با کارشناسان ما در شرکت محور پزشکی آسیا تماس بگیرید.

کلید واژه : ساق بند طبی

2 دیدگاه در “ساق بند طبی الاستیکی: ویژگی ها، قیمت خرید ساق بند طبی وریمد ترکیه

 1. مسعودخرسند گفت:

  سلام قیمت ساق بند طبی رو میفرمایین

  1. محور پزشکی آسیا گفت:

   سلام قیمت ساق بند طبی 150 هزار تومان هست.

دیدگاهتان را بنویسید