کفی های طبی سیلیکونی و ژله ای: انواع، ویژگی ها و قیمت و نحوه خریداری

siliconi

کفی کفش با هدف بازیابی عملکرد طبیعی پا طراحی شده است. بسیاری از مشکلات زیست مکانیکی مربوط به راه رفتن، مانند درد پاشنه پا، زانو درد و کمر درد پی‌آمد عملکرد ضعیف پا است. ارتز و کفی طبی وضعیت استخوان‌های مچ پا و پا را اصلاح می‌کند و آنها را در موقعیت طبیعی قرار می‌دهد تا پا عملکرد طبیعی خود را بازیابد. به علاوه کفی کفش توزیع وزن را یکنواخت‌تر می‌کند و فشار را از روی نقاط حساس و دردناکی مانند توپی کف پا، میخچه‌های بین انگشتان و پینه پا برمی‌دارد. از این گذشته کفی طبی خاصیت ضربه‌گیری دارد. از میان تمام کفی‌ها ما کفی طبی سیلیکونی را به دلیل ویژگی‌های درمانی آن برای بررسی انتخاب کرده‌ایم.

siliconi11

کفی سیلیکونی نرم و راحت

siliconi10

کفی سیلیکونی آنتی استرس

چه کسانی به کفی طبی نیاز دارند؟


کفی طبی به کمک بیمارانی می‌آید که به دلیل عدم تعادل هنگام راه رفتن (مشکل زیست مکانیکی) دچار ناراحتی یا درد در ناحیه پا می‌شوند. عدم تناسب‌هایی مانند صافی کف پا، خار پاشنه، زانو درد و درد استخوان درشت نی از علل درد و ناراحتی پا محسوب می‌شود.

کفی طبی کفش به افرادی توصیه می‌شود که تمام روز می‌ایستند یا راه می‌روند. اگر هنگام ورزش‌ کردن دچار درد می‌شوید، کفی طبی درد ناشی از این عارضه را کاهش می‌دهد. همچنین کفی طبی انتخابی مناسب برای افرادی است که اضافه وزن دارند، چرا که کفی فشار مضاعف تحمیل شونده به پا را خنثی می‌کند.

شرکت محور پزشکی آسیا، مرکز تخصصی ارائه و فروش انواع کفی‌های طبی، با تجربه و دانش کافی در خصوص ارائه بهترین انواع کفی‌های طبی از برترین برندهای روز جهان، آماده ارائه انواع خدمات به شما هم میهنان گرامی می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا سفارش محصول می‌توانید با شماره‌های 02188991471 و 02188991472 تماس بگیرید.

انواع کفی طبی


در کل سه نوع کفی طبی وجود دارد که عبارت‌اند از: کفی راحتی، کفی حمایتی و ارتز سفارشی.

  • کفی راحتی معمولاً از ژل یا فوم نرم ساخته می‌شود و به همین دلیل خاصیت ضربه‌گیری و محافظت کنندگی دارد. کفی راحتی برای اشخاصی مناسب است که به دلیل ایستادن طولانی مدت از پا درد رنج می‌برند.
  • کفی حمایتی از فوم سخت‌تر ساخته می‌شود و علاوه بر افزایش میزان راحتی، میزان پایداری و حمایت کفش را افزایش می‌دهد. این کفی‌ها به منظور رفع مشکلاتی مانند اورپرونیشن، پهنی پا، التهاب آرنگ کف پا (پلانتار فاسیا) و موارد دیگر استفاده می‌شود.
  • ارتز سفارشی با هدف رفع مشکلات خاص و مزمن پا طراحی می‌شود. اگر کفی راحتی یا حمایتی موثر نبود، از متخصص بخواهید که دستور بدهد کفی سفارشی پس از قالب‌گیری ساخته شود.

کفی ژل سیلیکونی در دسته کفی‌های راحتی قرار می‌گیرد و برای طیف وسیعی از افراد مناسب است. به همین دلیل است که در ادامه به بررسی کفی سیلیکونی می‌پردازیم.

شرکت آسیا پزشکی عرضه کننده انواع کفی‌های طبی سیلیکونی در ایران آماده ارائه انواع خدمات به شما هم میهنان در راستای بهبود مشکلات پا می‌باشد.

کفی ژل سیلیکونی


کفی ژل سیلیکونی مانند محافظ عمل می‌کند، پا را دربرمی‌گیرد و انرژی ناگهانی و ضرباتی را جذب می‌کند که غالباً به پا آسیب می‌زند، به ویژه این که پا به مرور زمان ضعیف‌تر می‌شود و این استرس‌ها هربار آسیبی جزئی را وارد می‌کند که به تدریج روی هم انباشته می‌شود. کفی سیلیکونی فشار را جذب می‌کند و آن را پخش و فشرده می‌کند. سازو کار تاثیرگذاری کفی سیلیکونی ساده است، اما هر کفی برای هر فردی مناسب نیست، بلکه باید کفی مناسب انتخاب شود تا اثر مطلوب به دست  آید. ژل سیلیکونی بهترین انتخاب است، چرا که این نوع کفی انطباق‌پذیر است، حمایت خوبی را از پا به دست می‌دهد و سبک است. با این توصیف کفی سیلیکونی راحت است و به خوبی شکل پا را به خود می‌گیرد.

انواع کفی سیلیکونی


پرکاربردترین انواع کفی سیلیکونی عبارت است از:

کفی سیلیکونی ضداسترس

siliconi1

 کفی طبی ضداسترس برای راحتی بیشتر پا، ضربه‌گیری و درمان آسیب‌های ورزشی طراحی می‌شود. نگهدارنده‌ی قوس داخل کفی پا را پایدار می‌کند و ناحیه‌های ضداسترس شدت فشار وارد شونده به پا را محدود می‌کند. این کفی‌ها مناسب برای آموزگاران و پرستارانی است که تمام روز سرپا هستند. اگر می‌خواهید بدون تحمل پا درد تمام روز بایستید و کار کنید، کفی ضداسترس همیشه پا را سرحال و پرانرژی نگه می‌دارد. کافی است کفی طبی ضداسترس را داخل کفش قرار دهید تا در لحظه متوجه راحت شدن پا از پاشنه تا کف پا بشوید. کفی ضداسترس برای بیمارانی مناسب است که می‌خواهند حمایت از قوس کف پا را افزایش دهند تا از پا درد نجات یابند.

کفی سیلیکونی دیابتی

siliconi2

75 % از مردم در مقطعی از عمر خود به دلایل مختلف دچار پا درد می‌شوند. دیابت یکی از علل شایع پا درد است. دیابت قاتل پا است. عارضه‌های مربوط به پا منحصر به بیماران دیابتی نیست. کفی‌های سیلیکونی طبی مخصوص بیماران دیابتی ساخته شده است که استرس وارد شده به پا را جذب می‌کند و از زخم پای دیابتی پیشگیری می‌کند.

تکیه‌گاه قوس پا سیلیکونی

siliconi3

چون تکیه‌گاه قوس سیلیکونی از سیلیکون با دانسیته پایین و استحکام بالا ساخته می‌شود، بسیار منعطف است، از پا محافظت می‌کند و کفش را راحت‌تر می‌کند. این کفی از پا در برابر عواملی مانند فشار شدید در ناحیه داخلی قوس طولی محافظت می‌کند و آسیب‌های وارده به مچ پا، زانو و پشت بدن را تسکین می‌دهد و از بروز آنها جلوگیری می‌کند. تکیه‌گاه قوس سیلیکونی برای بیماران با کف پای صاف و افرادی مناسب است که مدت طولانی سرپا هستند.

محافظ سیلیکونی متاتارسال (MET)

siliconi4

محافظ فوق باریک متاتارسال از سیلیکون و مخصوص بانوان تهیه می‌شود. این نوع کفی برای تسکین احساس سوزش زیر استخوان متاتارسال در اثر ایستادن یا راه رفتن طولانی مدت و پوشیدن کفش پاشنه بلند توصیه می‌شود. محافظ متاتارسال برای افرادی مناسب است که در جستجوی راحتی فوق‌العاده هستند. چون این محافظ بسیار باریک است، می‌توان از آن در کفش‌های روباز و صندل‌های انگشتی نیز استفاده کرد.

نگهداری از کفی سیلیکونی


کفی را می‌توانید در ماشین لباسشویی بیاندازید یا با دست و آب داغ، گرم یا سرد بشویید. اجازه دهید کفی در هوای آزاد خشک شود، اگر عجله دارید آن را با سشوار خشک کنید. هیچ وقت کفی را در خشک‌کن نیاندازید، در غیر این صورت کفی تغییرشکل می‌دهد و دیگر اندازه نخواهد بود.

هزینه


 کفی‌های طبی قیمت کمتری نسبت به کفش‌های طبی  دارند پس عاقلانه است که اگر در پای خود احساس درد یا فشار کردید به جای تعویض کفش خود از کفی‌های طبی استفاده کنید. قیمت انواع کفی‌های طبی بسته به نوع آن متفاوت می‌باشد.‌در کل کفی‌های سیلیکونی برای افراد دیابتی قیمت بیشتری نسبت به کفی‌های جذب کننده شوک دارند اما این تفاوت قیمت چندان چشمگیر نیست. ارزشیابی قیمت معمولا بر اساس اندازه و سایز مورد نیاز خریدار انجام می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت و یا خرید کفی‌های طبی اعم از کفی های‌طبی ضد استرس، دیابت و انواع مختلف دیگر می‌توانید از طریق شماره‌های 02188991471 و 02188991472 با کارشناسان ما در شرکت محور پزشکی آسیا تماس بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *